Najpopularniejsze
- 1 października 2025
- 5 października 2025
- wyświetleń: 34569
Ruszyło nowe połączenie do Krakowa. Dzięki niemu do "Grodu Kraka" dojedziemy w 58 minut
1 października PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie z Bielska-Białej do Krakowa, które zatrzymuje się także w Czechowicach-Dziedzicach. Dzięki jednemu z kursów - porannym o nazwie "Błatnia" - podróż z naszego miasta do Grodu Kraka zajmie 58 minut.
W sumie PKP Intercity uruchomiły cztery pary pociągów. Kursy z Czechowic-Dziedzic odjeżdżają o 7:49 ("Błatnia"), 12:28 ("Baltazar"), 16:25 ("Dębowiec") oraz 20:46 ("Żylica"). Z kolei kursy powrotne wyruszą ze stacji Kraków Główny o 5:23 ("Żylica"), 10:35 ("Dębowiec"), 14:24 ("Baltazar"), a także 18:08 ("Błatnia").
W ramach połączenia pociągi zatrzymają się tylko na 5 stacjach - Bielsko-Biała Główna (początek trasy), Czechowice-Dziedzice, Oświęcim, Chrzanów Śródmieście oraz Kraków Główny (koniec trasy).
- Wszystkie połączenia realizowane są w ramach ekonomicznej kategorii InterCity (IC) i obsługiwane są polskimi pojazdami typu ED74, zapewniającymi komfortową podróż. Pociągi wyposażone są w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, wygodne fotele, gniazdka elektryczne i Wi-Fi. Dostosowane są również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na pokładzie można przewozić rowery - specjalne miejsca są dla 4 jednośladów - przekazało PKP Intercity.
- Nazwy pociągów nawiązują do tego, co wyróżnia region - walorów przyrodniczych Pogórza Śląskiego, jak też do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które stworzyło bohaterów kreskówek bawiących najmłodszych widzów od wielu pokoleń - dodał przewoźnik.
Uroczysta inauguracja połączenia odbyła się w środę 1 października. W przejeździe uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury na czele z wiceministrem Przemysławem Koperskim, a także parlamentarzyści oraz samorządowcy z naszego regionu, w tym burmistrz Marian Błachut.
- W komfortowej podróży z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic towarzyszył mi prezes WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel. To historyczny dzień dla komunikacji kolejowej naszego regionu i realna alternatywa dla podróży samochodem do stolicy Małopolski - przekazał burmistrz Błachut w mediach społecznościowych.
Loading...
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Trwa przebudowa stacji kolejowej Zebrzydowice. To element inwestycji wartej 1,9 mld zł
Niecodzienna sytuacja na dworcu. Pociąg opóźniony przez brak drużyny konduktorskiej i maszynisty
Poważna awaria infrastruktury kolejowej. Utrudnienia dla pasażerów linii S5
Gorący tematDobra wiadomość dla podróżnych. Pociągi do Wisły powrócą na stałą trasę
Korekta rozkładu jazdy Kolei śląskich. Dotyczy także linii S5 i czechowickich przystanków
Gorący temat[FOTO] PKP Intercity obchodzi jubileusz. Nasze miasto odwiedził specjalny pociąg
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










.jpg)
