czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 10 czerwca 2009
  • wyświetleń: 36381

Pijany kierowca potrącił dziecko

8-letnie dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala po potrąceniu przez nietrzeźwego kierowcę. Chłopczyk przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci bielskiej drogówki.

Reklama

Pijany kierowca potrącił dziecko
32-letni sprawca wypadku
fot. Policja


Do wypadku doszło dzisiaj około 9.30 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Legionów. 32-letni kierowca suzuki nie zachował należytej ostrożności i potrącił dziecko, które przechodziło przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Badanie stanu trzeźwości kierowcy dało wynik blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko w ciężkim stanie przewieziono do szpitala. Sprawca wypadku został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara 4,5 roku więzienia. Sprawcy muszą się też liczyć z zatrzymaniem prawa jazdy.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.