czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Najpopularniejsze

  • 7 marca 2011
  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 46657

Nowe miejsca pracy w mieście?

TRW w Czechowicach-Dziedzicach planuje utworzenie ok. 45 nowych miejsc pracy. Wszystko za sprawą inwestycji, na którą planuje się wydanie ok. 28 mln zł. Inwestycja ma umożliwić
modernizację i unowocześnienie istniejącego zakładu (chodzi o produkcją nowego typu sensorów do wspomagania układu kierowniczego).

Reklama

Nowe miejsca pracy w mieście?
W TRW otwiera się szansa na nowe inwestycje · fot. nan


W związku z tym firma zwróciła się do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach o wyrażenia zgody na włączenie terenu zakładu w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Planowana inwestycja ma być realizowana poprzez modernizację hali produkcyjnej w obrębie istniejącego zakładu. Radni z Czechowic-Dziedzic jednogłośnie zgodzili się na włączenie terenu zakładu TRW w obszar KSSE.

Kilka lat temu TRW planowało kupić tereny po byłej fabryce "Apollo", które znajdują się w KSSE. Niestety kryzys gospodarczy w 2008 roku przekreślił te palny. Teraz pojawiła się szansa na nowe inwestycje, a co za tym idzie nowe miejsca pracy.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.