czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2783

Konkurs o Palmę Wielkanocną

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie 26 kwietnia uroczyście podsumowano i rozstrzygnięto IX Konkurs Poezji Religijnej "O Palmę Wielkanocną".

Konkurs o Palmę Wielkanocną
fot. Powiat


Na konkurs wpłynęło ponad 350 prac z całej Polski. Jury w składzie: Alina Świeży-Sobel- przewodnicząca, redaktor "Gościa Niedzielnego", radna Rady Powiatu w Bielsku-Białej, Juliusz Wątroba poeta i satyryk oraz księża: Jacek M. Pędziwiatr i Tomasz Mikołajek oceniali prace w trzech kategoriach: uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum i szkoły średniej oraz dorośli.

W pierwszej kategorii I miejsca nie przyznano, dwa równorzędne II miejsca zdobyły: Patrycja Brodacka z Radkowa i Alicja Karpiel z Ratna Dolnego. Dwa III miejsca przyznano: Julii Adamaszek z Kaniowa i Agnieszce Katanie z Kalnej.

W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i średnich I miejscem nagrodzono Justynę Charkiewicz ze Szczyrku, II miejscem - Macieja Kmitę z Pińczowa, a III miejscem- Teresę Czarną z Rzeszowa. Wyróżniono Zuzannę Nitek z Kielc i Jacka Brzostowskiego z Sieradza.

W kategorii poetów dorosłych I miejsce przypadło Piotrowi Zemankowi z Bielska-Białej, II miejsce zdobył Mirosław Pisarkiewicz z Sieradza, a III miejsce Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej. Wyróżniono Edytę Wysocką z Miastka i Piotra Fałczyńskiego z Ołoboku.

Na spotkaniu wiersze laureatów czytały dyrektor biblioteki Teresa Lewczak i przewodnicząca jury Alina Świeży-Sobel. Uroczystość swoją obecnością uświetnili wójt gminy Bestwina Stefan Wodniak, radni Rady Gminy na czele z przewodniczącym Jerzym Zużałkiem, instruktor z Biblioteki Śląskiej Magdalena Madejska, przedstawicielka Książnicy Beskidzkiej Ewa Troneczek, czytelnicy oraz przedszkolaki z pobliskiego przedszkola. Przede wszystkim dla nich największą radością był występ marionetek Krzysztofa Falkowskiego. Jego lalki zaprezentowały recital gwiazd muzyki światowej.

Tradycyjnie już Gminna Biblioteka Publiczna opracowała edytorsko tomik z nagrodzonymi wierszami pt.: "List", ilustrowany fotografiami autorstwa Andrzeja Kubika. Nagrodzone
wiersze są piękne, ważne i mądre. Czytając je, jesteśmy blisko przeżyć pięknych i wzruszających. Są to głównie rozmowy z Bogiem, zawierają tak jak modlitwy prośby, refleksje, podziękowania, medytacje- posumowała przewodnicząca jury Alina Świeży-Sobel.

Nagrody laureatom ufundowali: wójt gminy Bestwina, redakcja "Gościa Niedzielnego", Beskidzkiego Radia Katolickiego "Anioł Beskidów" i "Magazynu Gminnego".

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.