czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 19 maja 2011
  • wyświetleń: 1652

Modelarze z Bestwiny w Żywcu

W dniach 6-8 maja odbył się XXII Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych Śrubka 2011 - X Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego. Do konkursu zgłoszono 437 modeli, w tym 193 modele kartonowe oraz 244 modele plastikowe. Ogółem w konkursie wzięło udział aż 152 modelarzy, w tym: 51 młodzików, 45 juniorów oraz 56 seniorów, w tym młodzież z Bestwiny.

Reklama

Modelarze z CKSiR w Bestwinie zaprezentowali 8 modeli kartonowych w grupach wiekowych młodzik oraz junior, które powstawały w ostatnim czasie w naszym klubie. Kolejny konkurs wyraźnie pokazuje, że ich prace są oceniane w najwyższej czołówce modelarskiej. Najlepszym tego przykładem są zdobyte miejsca medalowe:
I miejsce - Dariusz Ochman za model latarni Świnoujście
II miejsce - Mateusz Masny za model okrętu podwodnego Hecht
III miejsce - Adrian Ochman za model pociągu pancernego Krasnaja Zwiezda

Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy! Obecnie trwają prace nad nowymi modelami. Już wkrótce zaprezentują je modelarzom ze Słowacji (Liptovski Hradok), w konkursie, który odbędzie się w ostatni weekend maja.

Konkurs w Żywcu został zorganizowany przez Klub "Śrubka", Koło Pasjonatów Modelarstwa oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Prowincja".

aka / czecho.pl

źródło: CKSiR Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.