czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1259

Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

30 maja Miejska Biblioteka Publiczna gościła w swoich progach Małgorzatę Kalicińską. Autorka sagi o rozlewisku należy do grona tych osób, które niezwykle łatwo nawiązują kontakty z ludźmi i dają z siebie tyle ciepła, że po kilku minutach znajomości ma się wrażenie, że spotkało się starego, dobrego przyjaciela.

Reklama

Małgorzata Kalicińska


Nic dziwnego, że zgromadzeni w Filii Nr 10 czytelnicy, ośmieleni otwartością autorki, szybko przejęli inicjatywę; zadawali pytania, wymieniali poglądy na temat książek. Rozmowa nie kręciła się jednak tylko wokół literatury. Głównym tematem było życie, wszak to życie w całej swej krasie stanowi przedmiot opisu w powieściach Małgorzaty Kalicińskiej. Autorka potrafi równie pięknie i zajmująco mówić, co pisać.

Czytelnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści o dzieciństwie powieściopisarki, o radościach i troskach dorosłości, ale także o procesie pracy nad książką czy cieniach i blaskach sławy. Nie obyło się bez dowcipów, gdyż "kobieta karmiąca", jak mówi o sobie, ma ogromne poczucie humoru i dystans do własnej osoby i świata. Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki a dzięki jej wizycie w sercach czytelników i bibliotekarzy zagościła wiosna...

aka / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.