czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 czerwca 2011
  • wyświetleń: 2502

Zajęcia bukieciarstwa w muzeum

Ile niepowtarzalnego piękna ukrywa w sobie bibuła? W pracach pań bukieciarek i koronkarek z Bestwinki z pewnością znajdziemy go wiele. Bukieciarstwo to piękna pasja, którą Aleksandra Jamroz i Eugenia Wilczek starały się zarazić młode pokolenie w Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie.

Warsztaty CKSiR
fot. CKSiR Bestwina


Na zaproszenie Andrzeja Wojtyły w galerii "Na prowincji" przez cały maj odbywały się zajęcia bukieciarstwa dla młodzieży szkolnej prowadzone przez panie z Zespołu Bukieciarek i Koronkarek z Bestwinki.

"W naszych pracach można dostrzec radość, szczęście, marzenia - najpiękniejszym tego wyrazem są oczywiście kwiaty. Wykonywane z wielką starannością oraz dbałością bibułkowe kwiaty są nie tylko ozdobą domu ale i wspomnieniem lat dzieciństwa, kiedy to nasze babcie przyzdabiały w domach święte figurki. Wiele z naszych prac jest bardzo pracochłonnych, ale dzięki zaangażowaniu, każdy jest w stanie wyczarować rzeczy, które są po prostu piękne" - mówi pani Aleksandra Jamroz, założycielka koła bukieciarek.

Podczas zajęć w Muzeum uczestniczki: Martyna Grygierzec, Sonia Maroszek, Angelika Szlósarczyk, Karolina Szymańska, Julia Owczarz oraz Agnieszka Borodziuk wykorzystywały różnego rodzaju materiały, opierając się głównie na kolorowej bibule. Każdy wykonany kwiatuszek był niezwykłym świadectwem, iż sztuka ludowa w naszej gminie nie zaniknie, a wykonane bukieciki z pewnością były najpiękniejszym i najmilszym wyrazem miłości dla mam na ich święto.

aka / czecho.pl, źródło: CKSiR Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.