czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2011
  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 12787

Święto Gminy Bestwina - zdjęcia

Za nami kolejne już, bo dwunaste Święto Gminy Bestwina. Jest to pełen atrakcji rodzinny festyn, który z roku na rok przyciąga coraz więcej gości szukających dobrej zabawy w miłej i kulturalnej atmosferze. Dzięki organizatorom - Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Regionalnemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Bestwina" oraz Ludowemu Klubowi Sportowemu "Bestwina" 18 czerwca znowu zapełniły się tereny pod estradą za CKSiR.

Repertuar tegorocznego Święta był bardzo różnorodny i zaskakujący. Coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy dobrej muzyki, jak i kabaretu i teatru. Już od godziny 15.00 występowali artyści z częstochowskiego teatru "Małgo" z programem "Właśnie leci show dla dzieci". Następnie przed scenę wmaszerował barwny korowód postaci związanych z morzem - rybaków, ryb, wioślarzy... - byli to aktorzy z Teatru Grodzkiego w Bielsku - Białej wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia "Razem" oraz wolontariuszami.

Święto Gminy Bestwina 2011 · fot. gekon / klub czecho.pl


Uwagę zwracały fantastycznie wykonane kostiumy i rekwizyty. Zaraz potem zaśpiewał dla wszystkich znany już z kaniowskiego "Święta Karpia" piosenkarz Damian Holecki. Po nim latynoskimi rytmami rozgrzała audytorium grupa "De Nuevo". Wreszcie, jako gwóźdź programu zaprezentował się bardzo popularny kabaret "Masztalscy" w składzie Aleksander Trzaska i Jerzy Ciurlok. Kto nie miał dość wrażeń, mógł bawić się do rana przy muzyce zespołu "Orion".

Wójt Stefan Wodniak podkreślił w swoim przemówieniu, że Święto Gminy jest bardzo wartościową imprezą, doskonale integrującą mieszkańców. Wśród gości pojawili się także wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, przedstawiciele Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta i Renata Franasik, pełnomocnik Wójta Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, radni powiatowi, gminni i inne znane osoby.

Święto Gminy nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc Urzędu Gminy Bestwina i sponsorów - Banku Spółdzielczego Czechowice - Dziedzice - Bestwina, a także Ośrodka Szkolenia Kierowców "Omega Group". Dzięki ich wsparciu wystąpili znani w całym kraju artyści.

aka / czecho.pl, źródło: CKSiR Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.