czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 czerwca 2011
  • 29 czerwca 2011
  • wyświetleń: 10359

Rewia Orkiestr Dętych w Kaniowie

Pięć orkiestr dętych, mażoretki, zespół muzyczny i sporo innych atrakcji - taki jest bilans VII Międzygminnej Rewii Orkiestr Dętych w Kaniowie.

Reklama

Rewia Orkiestr Dętych · fot. gekon / klub czecho.pl


Imprezę zorganizowało Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Orkiestra Dęta Gminy Bestwina, a honorowy patronat sprawował Wójt Stefan Wodniak. Z roku na rok rewia wzbudza coraz większe zainteresowanie, a to ze względu na wspaniałe stroje i żywiołową muzykę składające się na niezwykłe widowisko.

25 czerwca w Kaniowie wystąpiły: Orkiestra Dęta OSP Dankowice, Miejska Orkiestra Dęta Miasta Cieszyn "Cieszynianka", Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wraz z młodzieżowym zespołem "Con Fuoco Band", Zespół Mażoretek "Gracja" ze Starej Wsi, Orkiestra Dęta Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Rewia rozpoczęła się odprawą kapelmistrzów i przemarszem orkiestr przez centrum Kaniowa. Wszystkie one przeszły na tereny rekreacyjne, gdzie na estradzie dały swoje koncerty. Z dużym aplauzem spotkały się niemalże akrobatyczne występy mażoretek, zresztą jednych z najlepszych w naszym kraju. Po występie każdej z orkiestr wójt gminy Bestwina wraz z przedstawicielami Urzędu i Rady Gminy wręczali gościom statuetki oraz prezent - trąbkę. Mimo że pogoda tym razem była nieco kapryśna, to mieszkańcy nie zawiedli, przybyli licznie i jeszcze długo w noc bawili się przy muzyce zespołu "Puls".

Duże wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by rewia mogła się odbyć. Oprócz CKSiR i władz gminy Bestwina starań dołożył prezes Orkiestry Stanisław Hamerlak, kapelmistrz Urszula Szkucik - Jagiełka i wszyscy muzycy z Kaniowa. W pomoc włączyła się sołtys Kaniowa Marek Pękala, a także Ochotnicza Straż Pożarna.

Oprócz wymienionego już wójta Stefana Wodniaka w Kaniowie gościł jego zastępca Stanisław Wojtczak, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, radni powiatowi Artur Beniowski i Józef Maziarz, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, grupa radnych gminnych oraz członków rady sołeckiej.

Sławomir Lewczak

źródło: CKSiR Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.