czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 20 czerwca 2011
  • 24 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1849

Granda House w Barocco

Za nami:

W piątek 24 czerwca w Clube Barocco w Pszczynie czeka nas impreza "Granda House". Zabawa rozpocznie się o 21.00. Wstęp kosztuje 8zł.

Barocco


Zagrają: Discox (Groove Dillaz; Kraków), Jacob Larsen (MniaM;GgA; Mysłowice), Ditter (Inq club; Katowice), Nota Bene (Free world; Katowice).

Discox - Dj i pasjonat muzyki przez duże "P". Na scenie z przerwami od 1995 roku. Pierwsze muzyczne kroki stawiał na niełatwym gruncie transu psychodelicznego, jak i goa transu. Przełomowym momentem była jedna z edycji Love Zone, organizowana w krakowskich 'Krzysztoforach' przez ojca psy-transu w Polsce, Tomka Roehra (dj Dreedy). Po tej właśnie imprezie, która zbiegła sie z jego imieninami, wiedział już doskonale, co zrobi ze swoją przyszłością. W Londynie kupuje pierwsze płyty winylowe z kultowych wytworni, takich jak Spirit Zone, Matsuri, TIP, Transient.

Wraz z grupą przyjaciół zaczyna współtworzyć eventy. Z czasem zbiera wokół siebie grono wielbicieli gatunku, ale to dla niego za mało. Zaczyna zauważać inne gatunki muzyki. W jego kolekcji pojawiają sie produkcje Dave'a Clarka, Carla Coxa, Thomasa Shumachera, a jego sety wzbogacają się o dodatkowe dźwięki. Na południu klubowej mapy Polski pojawia sie Techno Planet/Happy Planet. Sytuacja szybko sie rozwija, a muzyka techno przybiera nowego oblicza i zrzesza wielu miłośników. Discox staje sie rezydentem w klubie Happy Planet.

Właśnie w tym miejscu szlifuje swe zdolności w profesji, jaką wybrał. Staje wielokrotnie przed kilkoma tysiącami ludzi na imprezach, na które już wtedy zapraszano Westbama, Marushe, Pascala F.E.O.S., DJ DISKO i wielu innych. Dzięki cyklowi NOC POJEDNANIA ma możliwość poznania Chrisa da Breaka, Alana White i Angelo Mike'a. Rok 1998 to dalsza ewolucja, a kolejnym gatunkiem do poznania jest house, który okazał się jego największą muzyczną miłością.

Przełom stanowi rok 2003, kiedy to Discox wchodzi do finału pierwszej edycji Nokia Dj's Cup. Kilka miesięcy później ma możliwość wystąpić podczas czwartej edycji, kultowej na świecie imprezy, Mayday Poland - TROOPA OF TOMORROW, goszcząc u boku takich artystów jak Takkyu Ishino, Chris Liebing, Hell, Monika Kruse, Turntablerocker, Paul Kalkbrenner. Kolejne dwa lata to polskie edycje, jednej z najbardziej klimatycznych imprez, SOUNDTROPOLIS, gdzie spotkał takich artystów jak Alexander Kowalski, Miss Yetti, Hardy Hard, Moguai, Lucca, Secret Cinema. Od tamtej pory niełatwo wymienić miejsca, które odwiedził i zliczyć imprezy, na jakich grał.

Jego zdolności, ambicje oraz zdrowe i pozytywne podejście do rzeczy zauważył Angelo Mike, dając mu możliwość wejścia w struktury Agencji Sentence. Paradoksalnie, w najlepszym dla siebie momencie, nastąpił kryzys, który trwał dość długo. Niemniej jednak, nawet ten przestój miał pozytywny efekt. Długa przerwa (również w 2010 roku, spowodowana czynnikami zdrowotnymi) spowodowała zmianę nastawienia, a także dała nowy zapas sił i energii do kontynuowana życiowej pasji.

Obecnie stara się wrócić na ścieżkę, z której zboczył Jako skromny chłopak, który przeszedł długą drogę, od swoich początków do momentu, w jakim obecnie się znajduje, nie zapomina o miejscu, w którym się to wszystko zaczęło, o swym rodzinnym mieście Bielsku-Białej. Wraz z przyjacielem, Chrissem Jaxxem, często wraca do Bielska, serwując najlepsze klubowe produkcje. Śmiało można stwierdzić, że kultowym eventem stała się impreza świąteczna, z udziałem obu panów (groove dillaz'), organizowana, na początku, dla grona znajomych, z którymi rozdzielił ich los. Obecnie gromadzi setki ludzi pragnących w tym wyjątkowym czasie spędzić ze sobą parę chwil.

To, jaką osobą jest Discox, i jak odnosi się do tego, co robi, najlepiej oddają jego słowa: "Nigdy nie gram utworów, których nie kocham i nigdy nie jestem usatysfakcjonowany z mixu, dopóki nie poczuję, że jest to szczyt moich możliwości w danej chwili. Muzyka jest moim życiem, które wyrażam poprzez płyty. Po prostu gram."

Ditter - Już w Komuni-E, gdy za pierwsze pieniądze kupiony został Kasprzak > (mono) a potem w otrzymanej paczce przybył walkman (stereo), możliwość wyboru i odsłuchiwania ulubionej muzyki sprawiała, że fascynacja brzmieniami towarzyszyła mu na co dzień, a zwłaszcza w najważniejszych momentach życia. Po pewnym czasie zrozumiał, że słyszana harmonia dźwięku nazywa się frazami. W niedługo potem pojawiła się muzyka elektroniczna w dużej mierze ukierunkowana na pozytywne brzmienie house' u. Przy dużej pomocy przyjaciół, rok przed swoim debiutem, nadarzyła się okazja by nad tym zapanować.

Pierwszy raz zaprezentował się szerszej publiczności w styczniu 2004r. i od tego czasu,w rytmachenergicznego vocal-elektro-oldSCHOOOLL - owego house'u, zagrał między innymi w: INQ-batorze (Katowice), ZANZIBAR-ze (Chorzów), MACHIN-ie (Wodzisław Śląski), BIRPAB-ie (Wadowice), OZON-ie (Racibórz). Jego muzykę cechuje duża dawka wesołego, pozytywnego, energicznego house, przeważnie z vocalnym dodatkiem. Ostatnio swoje właściwości stara się również odnaleźć w progresive-deep-minimal house'wych brzmieniach. Obecnie rezydent katowickiego INQ - batora.

Jacob Larsen pochodzi ze Śląska, a dokładniej z Mysłowic miasta uważanego za kuźnie zespołów oraz artystów nurtu brit - popowego. W latach 90tych był stałym bywalcem imprez rave-owych w katowickim Megaclubie oraz "kultowym" już klubie Kanty, wtedy właśnie rozpoczęła się jego przygoda z muzyka elektroniczna. Jako dj pierwszy raz zaprezentował się szerszej publiczności w roku 2001. Od tego momentu nieprzerwanie gra, organizuje, współtworzy, grassuje... Pewnie on sam nie jest w stanie zliczyć imprez w których brał udział?, nie tylko jako Dj ( MEDIAWAVE, scena klubowa OFF FESTIWALU).

Na początku zafascynowany muzyka house (vokal ,funky) ,teraz buduje swoje sety w mroczniejszych klimatach, uciekając do deep minimalowych dźwięków połączonych z tłustym elektronicznym basem-taka mieszanka sprawia ,ze on sam jak i odbiorcy otrzymują dawkę naturalnego pobudzenia-przeplatanego z euforycznymi doznaniami ...Po ponad rocznym epizodzie na zielonej wyspie ,gdzie zagrał jako pierwszy Polak w rozgłośni radiowej "POWER fM", oraz wielu miejscach na kultowej scenie dublińskich klubów -THE HUB, ROUGE , SINcLUB -ponownie działa i propagować sztukę audiowizualna na ambitnym poziomie.


ul.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.