czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 czerwca 2011
  • 4 lipca 2011
  • wyświetleń: 3968

Wakacje z czechowicką biblioteką

Za nami:

W czasie wakacji na dzieci i młodzież w sieci bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach czeka mnóstwa dobrej zabawy.

Reklama

Wakacje, dziecko, biblioteka
fot. wak


Oddział Dziecięcy przy ul. Niepodległości 32/34 (tel. 32 215 20 01) zaprasza na fantastyczne zajęcia z cyklu "Zabawka ze skrawka".

Zajęcia będą odbywać się kolejno: 5 lipca - Nasza mama czarodziejka - coś z niczego; 7 lipca - Koszmarny Karolek stworki-potworki; 12 lipca - Plastusiowy pamiętnik - plastelina i masa solna; 14 lipca - Ania z Zielonego Wzgórza wycinanki i sklejanki mojej mamy; 19 lipca - Karolcia zaczarowana biżuteria i korale; 21 lipca - Opowieści z Narnii - w świecie fantazji - zajęcia ruchowe; 26 lipca - Magiczny Domek na drzewie - przygoda z płaskim origami; 28 lipca - tańcowała igłą z nitką - serwetka igielnik. Zajęcia trwają od godz. 11.00 do 13.00
Filia nr 1 przy ul. Zamkowa 74, (tel. 32 215 30 51) zaprasza 5 lipca na warsztaty kaligrafii z panią Anną Chachulską i uczestnikami akcji "Lato" ze Szkoły Podstawowej nr 3.

12 lipca odbędą się zajęcia czytelniczo - świetlicowe dla uczestników akcji "Lato" z SP nr 3. W każdy czwartek lipca od godz. 10.00 do 11.30. będą odbywać się zajęcia dla młodych czytelników (kwiaty, tea bags, moduły, pajacyki). W bibliotece tej przez całe wakacje na najmłodszych czeka również konkurs plastyczny dla najmłodszych czytelników.

Filia nr 2 przy ul. Mazańcowicka 68, (tel. 32 215 29 72) przygotowała następujące atrakcje:
-"Poranek z bajką"- w każdy poniedziałek i wtorek o godz.10.00 spotkania najmłodszych czytelników, wspólne czytanie z rodzicami.
- "Franklin i jego przyjaciele"- cykl spotkań literacko-plastycznych dla dzieci w wieku 4-8 lat, każdy piątek lipca o godz.12.00
- "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele"- spotkania w każdy piątek sierpnia o godz. 12.00.

Do 3 sierpnia będzie można brać udział w konkursie plastycznym "Wakacje moich marzeń" oraz czytelniczym "Wakacyjny mol książkowy". Prace dzieci i młodzieży zostaną również zaprezentowane podczas specjalnej wystawy "Nasze małe rękodzieło". Prace wykonane dowolną techniką przyjmowane będą do końca lipca.

W czasie wakacji nie zapomniano również o dorosłych. 6 lipca i 3 sierpnia odbędą się z cyklu "Klub za regałem" spotkania dorosłych czytelników. Czekaja również zajęcia z decoupage. Uroczyste zakończenie wakacji zaplanowano na 30 sierpnia na godz. 13.00

Filia nr 3 przy ul. Legionów 187( 32 215 66 70) proponuje:
"Puzzlowy stoliczek" - każdy czytelnik bez względu na wiek może zabawić się w układanie puzzli - dopasować choć jeden element układanki oraz zajęcia plastyczne dla dzieci w każdy czwartek w godzinach od 13.00 do 15.00

Filia nr 5 przy ul. Czyża 12 w Bronowie (tel. 32 214 05 90) zaprasza do wspólnych wakacyjnych zabaw: w każdy wakacyjny wtorek i czwartek od 12 00 - 14 00 (spotkania z ciekawą książką, promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej, ponadto podróże do najciekawszych zakątków ziemi, ciekawe filmy dla dzieci, warsztaty plastyczne, gry, zabawy)

Filia nr 6 przy ul. Bory 2, w Ligocie-Burzej (32 214 03 94) zaprasza na:
- Wakacyjne poniedziałki - "Oglądanie na ekranie" - wspólne oglądanie bajek i baśni.
- Wakacyjne wtorki - "Cała Polska czyta dzieciom" - spotkanie z utworami dla dzieci.
-Wakacyjne środy - zajęcia plastyczne - malowanki, rysowanki, wyklejanki. "Magiczne kółeczka" - zabawa z origami. "Wakacyjny obrazek na ścianę" - konkurs plastyczny.
- Wakacyjne czwartki - "Kolory, kształty, zapachy czyli kwiatowe bukiety" - tworzymy kwiaty z bibuły.
- Wakacyjne piątki - "Tu mieszkam - Ligota i okolice" - poznajemy swoją miejscowość.
Ponadto codziennie wakacyjny misz - masz czyli gry, zabawy, zgadywanki, rebusy, krzyżówki.

Na zakończenie 26 sierpnia podsumowanie Akcji Lato. Dla uczestników wakacyjnych zajęć przewidziano niespodziankę. Spotkania odbywać się będą przez cały okres wakacji w dniach otwarcia placówki w godz. 10.00 - 12.00

Filia nr 7 przy ul. Wapienickiej 1 w Ligocie-Centrum (tel.32 215 70 65) przygotowała:
od 11 do 22 lipca zajęcia'' Wakacje z czterech stron świata'. Od godz. 11.00 do 13.00 mali czytelnicy będą poznawać kulturę z różnych stron świata. W bibliotece czekają również zajęcia komputerowe oraz konkurs plastyczny- ''Zwierzęta kontynentów'', fotograficzny-''Ligota latem" czy wspólne czytanie. Nie zabraknie również łamigłówek,tajemnic labiryntów i zagadek z czterech stron świata.

Filia nr 8 przy ul. Miliardowickiej 64 w Ligocie-Miliardowicach (tel. 32 214 92 61) czeka na dzieci z mnóstwem pomysłów z cyklu "Majsterkowanie dla każdego". W każdy wakacyjny wtorek od godz. 14.00 czekają na dzieci gry i zabawy wśród książek.

Filia nr 9 przy ul. Gminnej w Zabrzeg (tel. 32 215 72 22) zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych z cyklu " Rysujemy, malujemy moją przygodę w czasie wakacji oraz nowo poznane miejsca i miejscowości". Będą się także odbywały się zabawy, gry i rebusy. Do zabawy zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Filia nr 10 przy ul. Węglowej 56 w Czechowicach-Dziedzicach, (tel. 32 214 57 80) przygotowała w lipcu:
• Poniedziałki i piątki - gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem internetu
• Wtorki - "Bajarka opowiada" - czytamy bajki klasyków
• Środa - zajęcia plastyczne "Artystyczne fanaberie"
• Czwartek - letnie szaleństwa (w zależności od pogody zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu)

W sierpniu na dzieci czekają:
• Poniedziałki i piątki - gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem internetu
• Wtorki - "Filmowe spotkania" - oglądanie bajek i filmów dla dzieci
• Środa - zajęcia plastyczne - przygotowujemy stroje na pokaz mody
• Czwartek - letnie szaleństwa (w zależności od pogody zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu)
26 sierpnia zaplanowano zakończenie wakacji, pokaz mody, poczęstunek.

Przez całe wakacje trwa tam konkurs plastyczny "Pocztówka z wakacji". Prace można składać do 26 sierpnia.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.