Rozrywka

  • 9 sierpnia 2011
  • 15 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 11422

Rajd pojazdów zabytkowych

14 i 15 sierpnia już po raz 11. miłośnicy pojazdów zabytkowych spotkali się na Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, aby w swoich samochodach i motocyklach wspólnie pokonać kilkadziesiąt kilometrów trasy. Zawitali m. in. pod Pałac Kutulińskich.

Rajd Pojazdów Zabytkowych · fot. gekon / klub czecho.pl


Od kilku lat rajd ściąga rzesze uczestników z całej Polski, Czech, Słowacji, Niemiec. Są to pojazdy reprezentujące praktycznie cała historię motoryzacji, począwszy od pojazdów wyprodukowanych na początku XX wieku po pojazdy które jeszcze 30 lat temu codziennie mogliśmy spotkać na ulicach. Pojazdy, którymi nasi dziadkowie i pradziadkowie jeździli na wyprawy w bliższe i dalsze okolice. Z wieloma z nich wiążą się niezwykłe opowieści, historie, opowieści, anegdoty, o których ich właściciele mogą rozprawiać godzinami - a atmosfera rajdu jeszcze bardziej sprzyja do snucia tego typu opowiadań... A cóż może być piękniejszego dla właścicieli aut, niż możliwości zaprezentowania się w swoich pojazdach i podzielenia się swoją radością z oglądającymi.

W tym roku trasa rajdu wiodła głównie przez miejscowości powiatu bielskiego. Ideą rajdu jest uprawianie tzw. Wielkiej Turystyki, która na ma celu odwiedzenie ciekawych, mało znanych miejsc, przybliżenie uczestnikom walorów turystycznych miejscowości, poznanie ich dziedzictwa kulturowego.

Bazą rajdu był Hotel - Restauracja "Przystań nad Sołą" w Bielanach. W tym roku rajd zawitał do Kęt, Oświęcimia, Brzeszcz, Porąbki, Międzybrodzia, Czechowic-Dziedzic i Witkowic, gdzie uczestnicy zaprezentowali swoje piękne pojazdy.

Program rajdu:

14 sierpnia
9:00 - odprawa zawodników
9:15 - start pierwszego zawodnika - Hotel "Przystań nad Sołą" Bielany
9:30 - Kęty - klasztor Ojców Franciszkanów - pokaz
11:30 - wyjazd na trasę do Kaniowa (lotnisko)
13:30 - przyjazd pierwszych załóg do Pałacu Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach
16:00 - Witkowice - pokaz, przyjęcie wydane przez gospodarzy miejscowości
18:30 - Powrót do bazy rajdu Bielany
20:00 - Bal komandorski

15 sierpnia
10:00 - odprawa zawodników
10:15 - pierwszego zawodnika - Hotel "Przystań nad Sołą" Bielany 10:30-11:30 Brzeszcze prezentacja w parku, poczęstunek
11:30-12:00 - Brzezinka - składanie wiązanki kwiatów na
terenie obozu w Brzezince
12:00 - 13:00 - wizyta w zakładzie OMAG dawna Praga Oświęcim poczęstunek
13:00 - 14:30 - prezentacja pojazdów na bulwarach w Oświęcimiu, zwiedzanie muzeum na zamku piastowskim, zwiedzanie synagogi, zwiedzanie Zespołu Szkół Sajezjańskich.
14:30 - powrót do bazy rajdu .
15:00 - pokaz umundurowania i broni z czasów drugiej wojny światowej przez grupę rekonstrukcyjną z Bielan.
16:00 - zakończenie rajdu.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.