czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 września 2004
  • wyświetleń: 1003

Miasto się bawiło

Reklama

Święto miasta odbyło się 28-29 sierpnia. Największe atrakcje czekały na czechowiczan na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, obok kąpieliska. Można było wysłuchać bardzo zróżnicowanej oferty muzycznej - począwszy od orkiestry dętej KWK Silesia, Big Bandu, góralskiej kapeli Wałasi, poprzez Wojciecha Gąsowskiego ("Gdzie się podziały tamte prywatki?"), Jerzego Połomskiego ("Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami nigdy nie wie się") i Chrząszczy (przeboje lat 60.), aż po punkową legendę - Brygadę Kryzys.

Dla młodzieży zagrały też zespoły Ratatam (reggae), SKTC (hardcore) i Midnightdate (dark metal). Na scenie zostało zainscenizowane, znane z TVP, widowisko "Spotkanie z balladą". W niedzielę, o godz. 22.00 imprezę zakończył pokaz ogni sztucznych.
Żałować jedynie można, że na jubileuszowe święto miasta nie udało się zaprosić jakiejś "pierwszoligowej" gwiazdy muzycznej. Za to oferta kulinarna na festynie była pierwszorzędna. Były słodkie przysmaki znane z odpustów, krupnioki, szaszłyki, golonka, a nawet duszona kwaśnica po góralsku. Dużym wzięciem cieszyła się... pajda chleba ze swojskim smalcem. Oblegane było wesołe miasteczko z samochodzikami i karuzelami. Można było też bić rekord miasta w uderzeniu piłką futbolową. Siłę kopnięcia mierzył specjalny przyrząd. Rekord Polski wynosi 130 km na godzinę. W Czechowicach-Dziedzicach chłopcy uzyskiwali wyniki w granicach 115 km. Loterię fantową zorganizowało Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio. Dochód z niej przeznaczono na potrzeby dzieci z ubogich rodzin.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.