czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 września 2011
  • wyświetleń: 3890

Nasza orkiestra we Francji

W dniach 25-29 sierpnia Orkiestra MDK Czechowice pod dyrekcją Tomasz Janusza miała okazję reprezentować miasto na uroczystościach związanych z obchodami Święta Les Folies de BINBIN w mieście Valenciennes.

Orkiestra MDK
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Orkiestra MDK
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na zaproszenie organizatorów festiwalu czechowicka orkiestra występowała tam wraz z zespołem mażoretek DIXI (Czechy) i była jednym z kilkunastu zespołów przybyłych tam z całego świata. Orkiestra miała okazję zaprezentować się przed francuską publicznością na wielu koncertach i przemarszach ulicami miasta, a udział w głównej paradzie w których występowały wszystkie zaproszone zespoły był uwieńczeniem całego Święta.

- Atmosfera karnawału, dziesiątki tancerzy, głośna muzyka, lecące z wszystkich stron konfetti i wielkie tłumy ludzi oglądające to wydarzenie sprawiły, że występ ten będzie zapamiętany przez nas na długi czas. Był to pierwszy tak daleki i mamy nadzieję nie ostatni taki wyjazd orkiestrowy, bowiem końcem lutego zaproszeni jesteśmy do innego francuskiego miasta - Nicea - relacjonuje Tomasz Janusz.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.