czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 września 2011
  • wyświetleń: 3458

Czechowiczanka napisała książkę

Maria Teresa Pietrzak z Czechowic-Dziedzic wydała właśnie swoją książkę "Ulice mojego miasta". To jej druga - obok tomiku wierszy - publikacja.

Maria Teresa Pietrzak
Maria Teresa Pietrzak · fot. Archiwum autorki


Autorka mieszka od kilkunastu lat w naszym mieście. Jednak w swojej książce wraca do ukochanych ulic, które znajdują się w jej rodzinnym mieście Katowicach. Z sentymentem wspomina swoje dzieciństwo, które spędziła w centrum miasta - na Ligonia, Wita Stwosza, Kościuszki, 27 Stycznia i Mikołowskiej. Archiwalne zdjęcia, wspomnienia dziecięcych zabaw, historie przyjaciół z tej samej kamienicy - tworzą wzruszającą obraz małej ojczyzny.

Maria Pietrzak jako Marysia Ciszewska w swojej książce odkrywa na nowo swoje wspomnienia z ukochanych Katowic. Książka warta uwagi. Z autorką można skontaktować się mailowo: maria_pietrzak@wp.pl lub poprzez stronę www.sites.google.com/site/myartisticwork)

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.