czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 października 2011
  • wyświetleń: 2077

Benefis Barbary Mynarskiej

W środę 5 października odbyło się w Muzeum Regionalnym im. ks. Zygmunta Bubaka spotkanie z Barbarą Mynarską - autorką aktualnie prezentowanej wystawy malarskiej.

Reklama

Barbara Mynarska
fot. Muzeum Regionalne w Bestwinie


Pani Barbara opowiedziała przybyłym na spotkanie gościom o swojej życiowej pasji, która rozwinęła się dzięki opiece Lecha Kołodziejczyka, to właśnie w jego pracowni ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim. Jak sama stwierdziła, malarstwo zawsze było jej życiową pasją, to jednak studia dały jej inne spojrzenie, czasem dystans oraz niezbędne podstawy merytoryczne, jakie powinien przysposobić każdy współczesny artysta.

Obrazy pani Barbary są bardzo kobiece i rozpoznawalne w środowisku, pełne subtelności i ciepłych barw. Motywy prac to głównie: martwa natura, pejzaż i abstrakcje. Każdy z obrazów nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Obrazy artystki podziwia się z przyjemnością, to pewnie dlatego, że sama maluje dla przyjemności o czym przekonał się każdy z uczestników spotkania. Przekonać mogą się i Państwo, zabierając choć jeden z obrazów do swojego domu - jest to możliwe dzięki organizowanemu w muzeum kiermaszowi.

aka / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.