czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 października 2011
  • wyświetleń: 1438

Pictorial Team w Bytomiu

Pictorial Team, który powstał w Czechowicach-Dziedzicach, wraz Klubem Bramą i Agorą Bytom organizuje w dniach od 11 do 13 listopada Ogólnopolskie Spotkania z Fotografią "Bytom 3M". Odbędą się one w Bytomiu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotra Koja.

Reklama

fotoopener, bytom


BYTOM 3M [miasto, masa, maszyna] to pierwsze na Śląsku spotkania fotograficzne promujące przestrzeń miejską malowniczego miasta, w którym wieloletnia tradycja staje twarzą w twarz z nowoczesnością.

Idea pleneru jest częściowo wzorowana na Awangardzie Krakowskiej (Tadeusz Peiper). W ciągu trzech dni uczestnicy Spotkań będą mieli okazję poznać Bytom podczas ciekawych plenerów fotograficznych, wziąć udział w warsztatach, wykładach i dyskusjach, a także zaprezentować swoją twórczość podczas wystawy poplenerowej w prestiżowej galerii "Na Poziomie" w bytomskiej Agorze.

Projekt adresowany jest zarówno do osób związanych z fotografią na gruncie profesjonalnym, jak i początkujących artystów, poszukujących inspiracji i wiedzy.

Nie wolno pominąć również poprzemysłowego oblicza miasta - trudno nie zachwycić się zabytkową Elektrociepłownią Szombierki, Szybem Krystyna, czy pozostałościami po Kopalni Bobrek.

Hasło promujące Bytom - "Energia Kultury" - to ukłon w stronę wielu instytucji kulturalnych działających w mieście. Opera Śląska, Śląski Teatr Tańca, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej "Kronika" - to zaledwie kilka z nich. - Podczas Ogólnopolskich Spotkań z Fotografią Bytom 3M zarazimy Cię miłością do tego miasta i pokażemy, jak czerpiemy z niego twórczą inspirację. Odkryj Bytom dla siebie! - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowy program Spotkań z Fotografią znajdziecie na stronie fotoopener.pl.

aka / czecho.pl
źródło: fotoopener.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.