czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 października 2011
  • 5 listopada 2011
  • wyświetleń: 1471

Wykłady o kulturze w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejny miesiąc spotkań poświęconych filozofii, sztuce oraz innym aspektom kultury obecnym w kolejnych epokach historycznych od starożytności zaczynając, a na współczesności kończąc.

Reklama

mdk


5 listopada kolejny wykład z zakresu historii sztuki, pt. "Na pomniku, w urzędzie, i w domu. Rola i rodzaje portretu w starożytnym Rzymie.", który wygłosi dr hab. Piotr Krasny.

Dr hab. Piotr Krasny to absolwent historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 uzyskał tytuł doktora, a w 2004 habilitował się. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX. Od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską (1995), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2004), a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914 (maj 2004).

Wybrane publikacje książkowe: "Visibilia signa ad pietatem excitantes. Teoria sztuki sakralnej pisarzy kościelnych epoki nowożytnej", "Fabrica Ecclesiae Ruthenorum. Dzieje cerkwi w Szczebrzeszynie i jej rozbudowy w latach 1777-1789 w świetle kroniki ks. Jana Karola Lipowieckiego".

Artykuły: "Renesansowy kościół w Dobromilu i jego związki z architekturą mazowiecką", "Przyczynek do biografii Jana de Witte.".

aka / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj