Rozrywka

  • 10 listopada 2011
  • wyświetleń: 2053

Spotkania ze sztuka ludową

Z całą pewnością sztuka ludowa stanowi odzwierciedlenie bogactwa tradycji naszego regionu. Jest wręcz nieoceniona w kształtowaniu tożsamości regionalnej. Dlatego też Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie postanowiło zorganizować wyjątkowe zajęcia dla młodzieży poświęcone właśnie sztuce ludowej.

Spotkania ze sztuka ludową
Spotkania ze sztuka ludową · fot. Muzeum Regionalne w Bestwinie


Na zaproszenie pracownika muzeum Andrzeja Wojtyły w galerii "Na prowincji" przez cały październik odbywały się zajęcia dla młodzieży szkolnej poświęcone sztuce ludowej. W rolę nauczycielek wcieliły się panie z Zespołu Bukieciarek i Koronkarek z Bestwinki - Aleksandra Jamroz i Eugenia Wilczek. W zajęciach uczestniczyły: Marta Grygierzec, Angelika Szlósarczyk, Olga Kubień, Izabela Pękala, Emilia Kubień, Paulina Michulec, Natalia Gierczyk, Marta Dyrdoń, Aleksandra Wilczek, Edyta Wąsik, Joanna Banach, Aneta Wąsik oraz Katarzyna Stanclik.

Jak powiedziała nam pani Eugenia: "dla bukieciarek główną inspirację stanowi piękno przyrody. Szczególnie umiłowane są oczywiście kwiaty, dlatego też uczyłyśmy młodzież jak wykonać m.in. róże, goździki, czy stokrotki. Z całą pewnością cieszy fakt, że spotkania ze sztuką ludową w naszej gminie zyskały taką popularność a my mogłyśmy przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodzieży. Mamy nadzieję, że były to dla nich niezapomniane chwile i jeszcze nie raz sięgną po bibułę by stworzyć coś niepowtarzalnego".

aka / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.