Reklama

Rozrywka

  • 12 listopada 2011
  • wyświetleń: 1773

POPP "Art.": projekt kulturalny

W dniach od 11 do 15 października placówka POPP "Art." z Czechowic-Dziedzic zaangażowała się w realizację projektu kulturalnego "...ein anderer Weg nach Polen - Teil II - ...inna droga do Polski-część II", prowadzonego przez Powiat Rhein-Erft i Powiat Bielski.

Projekt kulturalny polsko-niemiecki 2011, POPP Art
Projekt kulturalny polsko-niemiecki 2011 · fot. POPP Art.


Projekt był kontynuacją rozpoczętego w 2006r. przedsięwzięcia kulturalnego ("...inna droga do Polski"). Głównym celem projektu było umocnienie artystycznych powiązań między powiatami, a także promocja młodych artystów poza granicami kraju.

W ramach projektu zorganizowane zostały dwie wspólne wielotematyczne wystawy sześciu młodych artystów z Polski i Niemiec. Pierwszy wernisaż wystawy miał miejsce 14 września w Bergheim w Niemczech, połączony był on z uroczystością 10-lecia partnerskiej współpracy. Drugi wernisaż odbył się 14 października w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przy udziale Starosty Bielskiego - Pana Andrzeja Płonki, Burmistrza Czechowic-Dziedzic-Pana Mariana Błachuta, władz samorządu powiatowego i gminnego, przedstawicieli Powiatu Rhein-Erft-Kreis: Wicestarosty-Pani Christy Schutz i Engelberta Schmitze.

W dniach 11-15 października w Szczyrku odbył się plener artystyczny dla uczestników projektu. Młodzi artyści mieli bogaty program pobytu: odwiedzili Galerię Floriana Kohuta w Rudzicy, wzięli udział w warsztatach artystycznych w pracowni ceramicznej, prowadzonej przez p. Martę Janik-Kufel - nauczyciela POPP "Art." (malowanie ceramicznych pater, malowanie na szkle), zwiedzili Muzeum Browaru w Żywcu i piękne miejsca turystyczne naszego regionu (plener fotograficzny).

aka / czecho.pl

źródło: POPP Art.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.