Rozrywka

  • 1 lutego 2012
  • 3 lutego 2012
  • wyświetleń: 1550

Otwarcie wystawy w Chybiu

Za nami:

W piątek 3 lutego o 19.00 w Chybiu w Klubie pod Amfiteatrem otwarta zostanie wystawy malarstwa Franciszka Dzidy "Pejzaż znaleziony". Wstęp wolny.

Spektakl pod amfiteatrem
Klub pod Amfiteatrem


Franciszek Dzida urodził się w 1946 roku w Chybiu na Ziemi Cieszyńskiej. Filmowiec zajmujący się także twórczością plastyczną i fotograficzną. Założyciel Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps’ w Chybiu, animator kultury,laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych oraz Srebrnej i Złotej Cieszynianki.

Założyciel i kurator akademickiej galerii 3-2-0 (1992- 2011) w Akademii Techniczno -Humanistycznej w Bielsku-Białej. W latach 1964-65,1968-70 uczył się malarstwa u profesorów Franciszka Suknarowskiego i Małgorzaty Kudły w Państwowym Ognisku Plastycznym w Bielsku-Białej. Wystawiał i brał udział w wystawach zbiorowych grup twórczych "Alfa"; "Ondraszek", "Grupa Sześciu", "Eden ". Prezentował swoje prace w Cieszynie, Krośnie Odrzańskim, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bielsku-Białej w Skoczowie, Chybiu. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce oraz w Dani i Republice Czeskiej.

Uprawia malarstwo olejne i pastel. Ulubione gatunek to pejzaż szczególnie widoki Kazimierza i Beskidów,które ulegają transformacji,często sprowadzone do znaku w bogatej gamie kolorystycznej.

aka / czecho.pl

źródło: UG Chybie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu" podaj