czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 kwietnia 2012
  • 25 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2375

Promocja książki o M. Brożku

Za nami:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej serdecznie zaprasza na promocję książki Sławomira Lewczaka pt. "Z Kaniowa rodem - życie i praca profesora Mieczysława Brożka".

Reklama

Mieczysław Brożek
Mieczysław Brożek · fot. gminabestwina.info


Promocja odbędzie się w dniu 25 kwietnia o godz. 18.00 w budynku Muzeum Regionalnego w Bestwinie przy ul. Kościelnej.

Publikacja poświęcona jest postaci urodzonego w Kaniowie światowej sławy filologa klasycznego, autora m. in. polskiego przekładu "Antygony", przekładów dzieł greckich i rzymskich klasyków, historyka i teoretyka literatury antycznej. Profesor Brożek był ponadto więźniem obozów w Sachsenhausen i Dachau, do niewoli dostał się podczas "Sonderaktion Krakau".

Autor jest redaktorem naczelnym "Magazynu Gminnego" gminy Bestwina, politologiem, teologiem, dziennikarzem, członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej. Mieszka w Kaniowie. W 2005 opublikował książkę "Kaniów - z dziejów wsi i parafii pw. Niepokalanego Serca NMP", a w r. 2009 - "Adolf Gasch - Hodowca z Kaniowa w świetle tekstów źródłowych".

aka / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.