czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 11 maja 2012
  • 27 maja 2012
  • wyświetleń: 3758

V Festiwal Muzyki Sakralnej

Za nami:

W ostatni majowy weekend w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się V Festiwal Muzyki Sakralnej. Tegoroczna edycja będzie łączyła warsztaty i koncerty.

Festiwal Muzyki Sakralnej


W piątek 25 maja od godziny 11.00 w auli Kurii w Bielsku-Białej (ul. Żeromskiego 5-7) odbywać będą się warsztaty "Akompaniament liturgiczny - towarzyszenie śpiewowi czy jego prowadzenie?" prowadzone przez dra hab. Ireneusza Wyrwę z Katolickiego Uniwersytetu Lubelski)

O godzinie 18.30 w Czechowicach-Dziedzicach w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Ireneusz Wyrwa wystąpi z koncertem organowym.

Dzień później o 16.30 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów - organistów i wokalistów, absolwentów oraz chóru Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej pod dyr. Zuzanny Pradeli.

Na niedzielę o 18.00 zaplanowano występ "Sacra Musica i Sacro Loco". Zobaczymy wówczas zespół wokalny "Octava ensemble" w składzie: Agnieszka Drabent, Joanna Stawarska (soprany), Małgorzata Langer-Król, Łukasz Dulewicz (alty), Zygmunt Magiera, Marek Opaska (tenory), Bartłomiej Pollak, Marcin Wróbel (basy), Zygmunt Magiera (kierownictwo artystyczne).

Organizatorami festiwalu są: Urząd Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice, Diecezjalna Szkoła Organistowska, Miejski Dom Kultury, Parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela, Parafia Św. Katarzyny oraz Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.