czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 maja 2012
  • 16 maja 2012
  • wyświetleń: 2031

XI edycja Spotkań Artystycznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W środę 16 maja o 9.30 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczną się XI Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice, w których biorą udział dzieci z wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy.

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków


Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od roku 2002. Od pierwszej do dziesiątej edycji wystąpiło w nich około 5000 przedszkolaków. Prezentują one swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów, a formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów.

Biorą w nich udział dzieci z wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Z roku na rok zwiększała się liczba uczestników. W X Spotkaniach uczestniczyło 18 placówek,
w tym 12 przedszkoli, 4 Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych i 2 Zespoły Szkolno-Przedszkolne,
czyli ponad 500 dzieci.

Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.
Dla dzieci oprócz radości występowania na scenie liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko
od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody,
z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu.

Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki oraz słodki poczęstunek dla uczestników.

Inicjatorkami i współorganizatorkami Spotkań są nauczycielki czechowickich przedszkoli: Urszula Siudak z Przedszkola Publicznego Nr 2 oraz Anna Kruczek z Przedszkola Publicznego Nr 3.

"Dobrym duchem" Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej
i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała muzyczną wizytówkę imprezy, czyli "Sygnał Przedszkolaków", towarzyszący podczas występów już od 2004 roku.

aka / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj