Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 grudnia 2004
  • wyświetleń: 961

Poznaj Tygodnik Powszechny

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczyna nową akcję pod hasłem "Co czytać?". Proponuje zawarcie bliższych znajomości z redakcjami ważnych czasopism. I tak w grudniu będziemy mogli poznać między innymi "Tygodnik Powszechny".

W holu kina „Świt” do 16 grudnia będzie można oglądać wystawę „Tygodnik Powszechny w dziewięciu odsłonach” - czyli wędrówkę przez sześć dziesięcioleci dziejów pisma, nierozerwalnie związanego z dziejami polskiej kultury, polskiego społeczeństwa i polskiego Kościoła doby powojennej.

10 grudnia (piątek) o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem Redaktora Naczelnego ks. Adama Bonieckiego. Pół godziny później, w ramach „Weekendu z Tygodnikiem”, zostanie wyświetlony czeski film „Marketa Lazarova”. Według historyków kina jest to najlepszy czeski film XX wieku, stawiany wyżej od dzieł Formana czy Menzla.

Dzień później, 11 grudnia o godz. 15 odbędzie się spotkanie z poetą Jackiem Podsiadło, który współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Swoistym podsumowaniem tej akcji będzie niedzielny koncert Grzegorza Turnaua, który zaśpiewa utwory stare, znane i lubiane oraz nowe piosenki do tekstów Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego zawarte na płycie Cafe Sułtan. Początek konceru o godz. 17.

czes

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.