czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 5 czerwca 2012
  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4216

Aleksander Papiernik w CKSiR

16 czerwca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbył się recital Aleksandra Papiernika.

Reklama

Aleksander Papiernik
Aleksander Papiernik


Artysta brawurowo wykonał m.in. takie utwory jak: John Dowland "Lachrimae Antiquae Pavan", John Dowland "The Frog Galliard", Gaspar Sanz "Espanoleta", Giuseppe A.Brescianello "Entree" Partita VIII Celso Machado "Estudio N0 1", Astor Piazzolla "Libertango", Marek Pasieczny "Ballada", Ralph Towner "The Reluctant Bride", Ralph Towner "Always by Your Side", Ralph Towner "Green and Golden".

Aleksander Papiernik jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie (klasa gitary Jerzego Dyląga i Bogusławy Oberbek) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną na terenie Podbeskidzia kształcąc dzieci i młodzież w zakresie sztuki muzycznej. Pełni funkcję instruktora w tutejszej jednostce kultury.

Jego muzyczne fascynacje to utwory dawnych mistrzów epok renesansu i baroku. Zgłębia również kompozycje Ralph'a Townera, który od wielu lat pozostaje jego źródłem inspiracji. Gra na niepowtarzalnym instrumencie zbudowanym w 2011 roku przez bielskiego lutnika Aleksandra Benedykta.

aka / czecho.pl

źródło: CKSiR Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.