czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 6 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1727

Wystawa "10 lat z Małkowskimi"

Za nami:

Jubileuszowy Zlot Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice, to nie tylko trzy dni samego pobytu uczestników w miasteczku zlotowym i zajęć na terenie naszego miasta. To także wiele inicjatyw towarzyszących temu przedsięwzięciu. Jedną z nich jest wystawa "10 lat
z Małkowskimi", którą od dnia 28 maja do 10 czerwca można zobaczyć w sali wejściowej Miejskiego Domu Kultury.

Reklama

Dekada  harcerskich działań to duży wycinek historii naszego hufca, a co za tym idzie i miasta. Harcerstwo na stałe zakorzeniło się na terenie miasta i gminy. Co więcej- harcerze są wyczekiwani podczas sztandarowych uroczystości, kojarzeni przez społeczność lokalną. 

Dziesięć lat, to bez wątpienia setki harcerskich imprez, zlotów, czy zbiórek. Setki szkoleń. Wiele przedsięwzięć harcerskiego środowiska. Tysiące przygód pod patronatem bohaterów hufca- Olgi i Andrzeja Małkowskich- założycieli skautingu na ziemiach polskich. 

Wystawa, to idealny moment do wspomnień. A  bez wątpienia, jest co wspominać i czym się chwalić. Przez całą minioną dekadę przez szeregi hufca przewinęło się kilka pokoleń młodych ludzi. Każdy zapisał się na kartach historii w inny - a przy tym, w wyjątkowy sposób. Zapraszamy do zobaczenia wystawy, która pozwoli przeżyć to wszystko, co już za nami, raz jeszcze.

phm. Kinga Żydek - Namiestniczka Zuchowa

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.