czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 11 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4949

Nagrody dla orkiestry z Ligoty

W dniach 26-27 maja Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty pod patronatem MDK brała udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka" w Kozach. Nasza orkiestra zaprezentowała się w paradzie ulicami Kóz, na głównym występie konkursowym oraz na koncertach plenerowych w Mazańcowicach i Bielsku-Białej.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty


Spośród ośmiu orkiestr z Polski i Czech jury zdecydowanie wyróżniło naszą orkiestrę przyznając jej trzy nagrody: Złoty Dyplom za 1. miejsce; Puchar M. Handzlik - Poseł do Parlamentu Europejskiego za najciekawszą interpretację walca, polki lub marsza i Puchar ufundowany przez Łukasza i Pawła Golec dla najlepszej orkiestry młodzieżowej.

Poziom artystyczny oceniało jury w składzie: prof. Jan Wincenty Hawel - kompozytor, założyciel i dyrygent Śląskiej Orkiestry Kameralnej, były rektor Akademii Muzycznej w Katowicach; dr Zdzisław Stolarczyk - adiunkt Akademii Muzycznej w Krakowie, wybitny puzonista i pedagog; płk Zbigniew Kuś - były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, inspektor orkiestr Wojska Polskiego, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Krakowie.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.