czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 20 czerwca 2012
  • 26 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4185

Święto Gminy Bestwina

23 czerwca był upalnym, słonecznym dniem. Idealnym na kolejne już Święto Gminy Bestwina okraszone wieloma atrakcjami, występami zespołów muzycznych oraz wakacyjną atmosferą. Organizatorzy: Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina" oraz Rada Rodziców Gimnazjum w Bestwinie zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie.

Bestwina


Festyn rozpoczął się występem "Flash Creep" - zespołu wykonującego głównie ballady, utwory irlandzkie i szanty. Celtyckie klimaty były dobrym wstępem do następnego punktu, a mianowicie "Coco Afro" - programu złożonego z coverów muzyki afrykańskiej i hawajskiej. Słuchacze przypomnieli sobie przeboje grup: Boney M, Goombay Dance Band, Saragossa Band i wielu innych. Zespół prezentował się bardzo egzotycznie dzięki oryginalnym, etnicznym przebraniom.

Gwiazda wieczoru to oczywiście Andrzej Cierniewski. Autor takich hitów jak "Tu jest twoje miejsce" czy "Dwie morgi słońca". Artysta występował na całym świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i na imprezach tej rangi co "Piknik Country" w Mrągowie. Posiada charakterystyczny, ciepły głos, dzięki czemu w Bestwinie przyjęto go owacyjnie i śpiewano razem z nim jego najpiękniejsze utwory.

Swoje stoiska rozłożyło na terenach rekreacyjnych wiele różnych organizacji i firm. Między innymi była to Lokalna Grupa Rybacka "Bielska Kraina", która przygotowała dla dzieci konkurs plastyczny z nagrodami. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna z Bestwiny zaprosiła dzieciaki do oglądania wozu bojowego.

Nie zabrakło gości - przedstawicieli samorządu w osobach Wójta Artura Beniowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bielskiego Bogusława Stolarczyka, radnych powiatu i gminy Bestwina. Wraz z mieszkańcami bawili się do późnych godzin przy muzyce zespołu "Albatros"

Sławomir Lewczak, źródło: CKSiR Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.