czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 26 czerwca 2012
  • 22 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 3851

MDK i czechowickie kino na lato

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Filmy, zajęcia dla młodych reżyserów i operatorów kamer, warsztaty artystyczne, ciekawe wykłady oraz próby taneczne - to część z wielu propozycji przygotowanych przez Miejski Dom Kultury na tegoroczne lato.

Reklama

kino, Świt
Miejski Dom Kultury i Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. Joanna Karwacka / czecho.pl


MDK


W MDK od poniedziałku do piątku (godz. 11, Kino "Świt") odbywać się będą seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Raz w miesiącu - w lipcu i w sierpniu - odbędzie się nocny maraton filmowy, w ramach którego wyświetlone zostaną trzy filmy. DKF "Puls" zostanie zastąpiony "Wieczorem Konesera".

Od 2 do 4 lipca w Sali baletowej o godz. 9 w ramach Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych odbywać się będą zajęcia taneczne. 16, 18 i 20 lipca w godz. 9-11 MDK zaprasza na spotkania w pracowni plastycznej. 16 lipca spotkanie zatytułowane będzie "Historia malarstwa dla każdego", 18 lipca - "Zarys historii architektury" i wreszcie 20 lipca - "Wakacyjna rozmowa o sztuce".

Kolejny cykl wykładów z serii Kultury świata poświęcony będzie Australii i Oceanii. 6 lipca odbędzie się wykład pt. Mana, kult cargo i czas snu... Rzecz o wizjach świata z Antypodów, 3 lipca - Niezwykły świat Aborygenów, 24 lipca - Melanezja - kraina różnorodności oraz 31 lipca - Polinezyjczycy - pierwsi wielcy nawigatorzy. Wszystkie wykłady odbędą się o godzinie 19:30. Będą one wzbogacone prezentacjami filmowymi. Odbędą się również spotkania z grotołazami a także eksploracja jaskiń w dniach 2-6 lipca w Piwnicy Muz.

29 lipca Koło Badaczy Kultury zaprasza na promocję książki pt. "Świat naszych przodków. Tradycje zimowego cyklu obrzędowego". Początek o godz. 18. Z kolei 30 lipca o godz. 18:00 odbędzie się premiera filmu poświęconego zimowemu świętowaniu.

W sierpniu rozpoczną się próby taneczne do piątej edycji Festiwalu Kultur Świata. Klub Filmowy MDK zaprasza na realizację krótkiego filmu fabularnego z grupą członków klubu filmowego, która odbędzie się w dniach 1-14 lipca. Od 16 do 20 lipca odbędzie się również Letnia Szkoła Filmowa, czyli zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej (zaznajomienie z kamerą filmową, przedstawienie planów filmowych i ruchów kamery, zajęcia z montażu filmowego w programie Pinnacle Studio).

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj