czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 5 lipca 2012
  • 6 lipca 2012
  • wyświetleń: 1560

"Kultury Świata" w Piwnicy Muz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy na interesujący wykład z cyklu "Kultury świata" pod tytułem: "Mana, kult cargo i czas snu..." - rzecz o wizjach świata z Antypodów. Wykład poprowadzi dr Agnieszka Przybyła-Dumin - założycielka Koła Badaczy Kultury od 4 lat funkcjonującego przy MDK.

mdk


dr Agnieszka Przybyła-Dumin
Agnieszka Przybyła-Dumin


Warto w tym miejscu wspomnieć o książce wydanej w wyniku pracy członków Koła - w ubiegły piątek odbyła się promocja kolejnego tomu z cyklu "Świat naszych przodków" - tym razem opisującego tradycje zimowego cyklu obrzędowego mieszkańców Czechowic-Dziedzic i okolic.

Wraz z pierwszym tomem omawiającym jesienny cykl obrzędowy - jest pierwszym tak szerokim i rzeczowym opracowanie aktualnego stanu wiedzy na temat dawnych, tradycyjnych obyczajów i obrzędów mieszkańców naszych okolic.

Wykład odbędzie się 6 lipca o 19.30 w Piwnicy Muz Miejskiego Domu Kultury, wstęp wolny. Książki będą natomiast do kupienia w sekretariacie MDK, pierwszy tom 20 zł, drugi - gratis.

---

KONKURS CZECHO.PL:


Mamy dla Was dwa komplety cyklu "Świat naszych przodków" - 1 tom tradycje jesiennego cyklu obrzędowego i tom 2 - tradycje zimowego cyklu obrzędowego.

Aby je zdobyć wystarczy na adres redakcja@czecho.pl przesłać prawidłową odpowiedź na poniższe pytanie oraz podać imię i nazwisko biorącego udział w konkursie.

Książki wygrają dwie pierwsze osoby.

Pytanie:
W którym roku Czechowicom-Dziedzicom nadano prawa miejskie? Należy podać rok wydania rozporządzenia.

Konkurs został rozwiązany. Zwycięzcy zostali powiadomieni o sposobie odebrania nagrody mailem.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj