czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 9 sierpnia 2012
  • 1 września 2012
  • wyświetleń: 4966

Gangfest Festiwal w Kaniowie

Za nami:

1 września na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się piąta edycja Festiwalu Gangfest im. Jerzego Płachno i Bogdana Żura. Zapraszamy wszystkich o 14.00. Bilety są w cenie 25 złotych.

Gangfest


Zagrają zespoły Hard Work (Silesia hardcore), Last Believer hardcore Kraków), Tripis (hc/punk Kraków), Street Chaos (hc/punk Warszawa), 10Fold (hardcore Poznań), Dintojra (hardcore Wrocław), Wounded Knee (hardcore Warszawa), Only Attitude Counts (oldschool hardcore Wiedeń).

Gangfest Festiwal poświęcony jest zmarłym Jurkowi Plachno i Bogdanowi Żurowi. Obydwaj byli muzykami czechowickiego hardcore/punkowego bandu Gangrena, który wprowadził sporo zamieszania na krajowej scenie w latach 90-tych. Festiwal, oprócz tego, że ma być dla nas wszystkich okazją do spotkania i posłuchania dobrej muzyki, jest przede wszystkim rodzajem hołdu.

Zespól Gangrena powstał w Kaniowie wiosną 1989 roku. Pierwsze próby odbywały się w garażu przy domu nauczyciela , a następnie w Klubie Rolnika. W roku 1990 zespół zagrał swoje pierwsze koncerty: w Poznaniu, Bielsku-Białej, Bytomiu, Dębicy i Krakowie. Wydał trzy pełne materiały. Ważniejsze występy zespołu to : Festiwal Odjazdy 94 w Katowicach, Festiwal Rock'n'Rolla w Szczecinie oraz występ w warszawskim klubie Remont na zaproszenie Brygady Kryzys.

W czasie poprzednich czterech edycji na scenie zagrało około 30 zespołów takich jak: SKTC, Konopians, Leniwiec, Uliczny opryszek, Zabili mi żółwia, Castet, Minority, Stone Hart, Tommy Say, Analogia snu, Plagiat 199, Eye for an eye, Punkt Widzenia, Volte Face, One Year Bike, Nie DOtyczy Chodnika, M-16, Jimmy Esposito, Digger, Self Made Bomb, The Corpse, W kilku słowach, Włochaty, Schizma.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.