czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 9 września 2012
  • 17 września 2012
  • wyświetleń: 1076

CEIR: przygoda z teatrem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "CEIR" podaj

Centrum Edukacji i Rozwoju zaprasza od października dzieci od 3 roku życia na zajęcia teatralne.

Warsztaty teatralno-muzyczne dla 3 I 4 latków

Podczas tych warsztatów dzieci poprzez proste ćwiczenia darmowe wprowadzane są w różnorodne tematy i przenieść się mogą w wymarzony baśniowy świat. Uczą wcielać się w rolę, poznają możliwości swojego ciała. Wykorzystując różnego rodzaju rekwizyty rozwijają wyobraźnię, przełamują tremę i nieśmiałość. Po raz pierwszy uczą się autoprezentacji, współpracy w grupie.

Uczestnicząc również w zabawach umuzykalniających, dzieci rozwijają podstawowe zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację. Duży nacisk położony jest na aktywność ruchową, która rozładowuje napięcia, wyrabia zwinność, precyzję i płynność ruchów . Ponadto uczą się piosenek i prostych tańców, poznają proste instrumenty muzyczne.

Na zakończenie II semestru dzieci przygotowują przystosowane do ich możliwości wiekowych przedstawienie teatralno-muzyczne.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o 17.00 w CEiR.

Warsztaty teatralne dla 5-6 latków

Głównym celem tych zajęć jest wspomaganie rozwoju dziecka, stymulowanie pozytywnych zmian, rozwijanie odpowiedzialności za własne działanie oraz doskonalenie pracy zespołowej.

Dla dzieci nieśmiałych to znakomita droga do otwarcia się na grupę i stopniowego ukazania swojego potencjału. Dla dzieci żywych, lubiących aktywny sposób spędzania wolnego czasu - to możliwość przelania swojej energii w aktorskie, twórcze działania.

W programie: gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, budowanie etiud tematycznych, zabawy z rekwizytami, kostiumami, ćwiczenia usprawniające poprawną dykcję, ćwiczenie mimiki, gestu i plastyki ruchu, poznawanie podstawowych pojęć związanych z teatrem oraz procesu twórczego nad spektaklem.

Już na koniec I semestru zajęć grupa zaprezentuje krótkie przedstawienie.

Zajęcia w każdą środę o 18.00.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

CEIR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "CEIR" podaj