czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 października 2012
  • wyświetleń: 2598

Wiedeńska odsiecz w Kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na premierę jednego z najbardziej wyczekiwanych w Polsce filmów. Od 12 października na ekranie kinowym zagości "Bitwa pod Wiedniem" w reżyserii Renzo Martinelliego.

bitwa pod wiedniem, plakat, mdk


Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Film przedstawiający dramatyczne wydarzenia sprzed ponad trzystu lat powstał z rąk włoskiego reżysera Renzo Martinelliego. W polsko-włosko-tureckiej produkcji występuje wiele gwiazd. W obsadzie znajdują się tacy aktorzy jak Jerzy Skolimowski (Jan III Sobieski), Alicja Bachleda-Curuś (Księżna Eleonora Lotaryńska), Daniel Olbrychski (Generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski), czy Piotr Adamczyk (Leopold I Habsburg).

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj