Rozrywka

  • 8 października 2012
  • wyświetleń: 1695

Licealiści żyją teatrem

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęli jubileuszowy sezon uczestnictwa w życiu teatralnym.

-----

Rok szkolny 2012/2013 jest dla naszych fanów teatru rokiem szczególnym. Obchodzimy jubileusz dwudziestolecia regularnego uczestnictwa naszych licealistów w życiu teatralnym Krakowa, Katowic, Warszawy, Poznania, Bielska-B.,Chorzowa. Wzruszał nas król Lear, rozśmieszał Papkin, prowokował Hamlet, intrygował Feliks Rzepka.....

Ostatni z wymienionych jest bohaterem znakomitego monodramu wykonanego na scenie bielskiego Teatru Polskiego przez Mirosława Neinerta. Nas uczniowie uczestniczyli w gościnnym spektaklu Teatru Korez "Kolega Mela Gibsona" w sobotę 22 września.

W kolejnym spektaklu "Amadeus" brali udział uczniowie klasy 2b(kulturoznawczej). Spędziliśmy ponad trzy godziny w atmosferze osiemnastowiecznego Wiednia, przy muzyce nieśmiertelnego Mozarta. Podziwialiśmy wspaniałe kostiumy zaprojektowane przez Barbarę Ptak, zachwyciła nas gra aktorów wyreżyserowanego przez Roberta Talarczyka widowiska. Wyszliśmy z teatru o godz. 22.00 zaczarowani...

Kolejnym spektaklem, w którym będziemy uczestniczyć w sobotę, 6 października, jest "Scenariusz dla trzech aktorów" w naszym ulubionym Teatrze Stu w Krakowie, potem jeszcze "Chłopcy" w Teatrze Starym (30.10.), "Hotel Nowy Świat" w Teatrze Polskim w Bielsku-B.(20.10), "Król Lear"(30.11.), "Wszyscyśmy z jednego szynela"(16.11) w Teatrze Stu w Krakowie i kilka innych. Zaprzeczamy więc stereotypom o malejącym zainteresowaniu sztuką żywego słowa.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.