czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 4 października 2012
  • wyświetleń: 1611

Bohumil Hrabal w Domu Kultury

"Bohumil Hrabal, Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" to teatralna propozycja Miejskiego Domu Kultury na 13 października.

MDK


"(...)to pozbawiona tekstu opowieść o życiu od narodzin aż po kres, operująca niewielką ilością rekwizytów, grana w kameralnej przestrzeni, przejmująca, bo prawdziwa, bez zbędnego patosu i nadęcia - normalna. Kilka scen zapamiętam na długo ze względu na ich plastyczne piękno" napisał Andrzej Sikorowski.

Reżyserem i scenarzystą jest Jerzy Zoń, który podjął się także opracowania muzycznego. Scenografię przygotowała Joanna Jaśko-Sroka, a kostiumy Zofia de Ines. Dźwięk to domena Andrzeja "Czopera" Czopa, a światło Roberta Kani.

Występują: Marta Zoń, Katarzyna Maria Zawadzka, Grażyna Srebrny-Rosa, Agata Słowicka, Bartek Cieniawa, Adam Plewiński, Jacek Buczyński, Szymon Pater, Maciek Słota, Alan Pakosz, Jacek Joniec.

Projekt "Sąsiedzi - z kulturą za pan brat" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w sekretariacie MDK.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.