Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 5 października 2012
  • 8 października 2012
  • wyświetleń: 2987

Paweł Brożek z nagrodą

Młody tenor, solista Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento działającego przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, wygrał Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.

Konkurs składał się z trzech etapów, w których prezentowali się soliści z całego świata. W pierwszym etapie Paweł śpiewał arię z oratorium "Stworzenie świata" J. Haydna, pieśń L. Marczewskiego "Na ust koralu" i arię z opery "Janek" W. Żeleńskiego. W drugim wykonał arię z "Mesjasza" G. F. Haendla, pieśni "Zueignung" R. Straussa oraz arię Leńskiego z opery "Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego. W finale, z orkiestrą, czechowicki artysta zabłysnął arią "Questa o quella" z opery "Rigoletto" G. Verdiego.

Oprócz głównego lauru Paweł Brożek otrzymał także nagrodę dla najlepszego tenora oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie arii rosyjskiej.

Paweł Brożek ma 21 lat. W wieku lat 14 rozpoczął naukę śpiewu u Barbary Bielaczyc, w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Jest jednym z założycieli teatru Movimento. Czechowicka widownia mogła go zobaczyć między innymi w rolach: Tony'ego w "West side story" (2007), Paula w "Kiss me Kate" (2008), Bastiena w "Bastien i Bastienne" (2008), Antka w "Nędzy uszczęśliwionej" (2009), Dudy w "Śnie nocy letniej" (2009), Orfeusza w "Orfeuszu w piekle" (2010), Kserksesa w "Kserksesie" (2011) oraz w wielu innych spektaklach i koncertach.

W wieku 18 lat Paweł zaśpiewał jako solista z Filharmonią Śląską. W tym samym roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu piosenki artystycznej OFPA. Jest Stypendystą miasta Czechowice-Dziedzice w Dziedzinie Kultury i Sztuki. Od 2009 roku jest wiceprezesem Czechowickiego Stowarzyszenia "Kultura". Uczy śpiewu młodych adeptów w Miejskim Domu Kultury.

Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie i śpiewa liczne koncerty w całej Polsce. W roku 2012 otrzymał II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Imricha Godina Iuventus Canti w Vrable na Słowacji oraz Nagrodę Specjalną ZASP na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej "Złote Głosy" w Warszawie.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.