Rozrywka

  • 8 października 2012
  • wyświetleń: 1072

Spotkanie z Jerzym Klistałą

Za nami:

Biblioteka w Bestwinie zaprasza na spotkanie z Jerzym Klistałą- autorem książki "Koszmary z hitlerowskich polenlagrów, więzień i konzentrationslagrów w latach 1939-1945". Odbędzie się ono we wtorek 9 października o 12.50 w czytelni GBP.

jerzy klistała


Jak pisze we wstępie do książki dr Adam Cyra:

"Książka obecnie publikowana spełnia ważną rolę dla naszej narodowej pamięci, bowiem z różnych przyczyn wiedza w niej zawarta nie zawsze interesuje historyków, a przecież należy badać i ujawniać prawdę o dramacie i poświęceniu tamtego pokolenia Polaków, którzy w większości już odeszli lub którym skromność nie pozwala, aby sami eksponowali własne poświęcenie i bohaterstwo. Dlatego też praca Jerzego Klistały zasługuje na upowszechnienie- szczególnie wśród młodego pokolenia, które nie może być pozbawione prawdy o przeszłości, bo inaczej kłamstwo może stać się prawdą."

W książce znajdziemy również wiadomości o niezwykłych ludziach z naszej Gminy Bestwina - Józefie Braszce, Leonie Foksińskim i Zofii i Franciszku Krzywolakach.

Książka jest również do nabycia w bibliotece.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Bestwina" podaj