czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 31 października 2012
  • wyświetleń: 1818

Modelarze "Samuraja" mistrzami

Po raz pierwszy w historii Bestwiny młodzi modelarze stanęli na podium podczas rozgrywanych w ostatni weekend w Skawinie Mistrzostw Polski Modeli Kartonowych.

Reklama

W dniach 21 i 22 października ten najważniejszy konkurs modeli kartonowych w Polsce przyciągnął wielu pasjonatów. Ogółem zaprezentowano 314 modele kartonowe. Poziom prac był bardzo wysoki, ale nie ma się czemu dziwić - w końcu to Mistrzostwa Polski!

W konkursie postanowili wziąć udział modelarze działający przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Nasze zaskoczenie było bardzo duże, kiedy w niedzielny poranek zaczęliśmy odnajdywać się na listach z ogłoszonymi wynikami tuż przed wejściem na salę widowiskową w Skawinie.

Spośród zaprezentowanych prac Mistrzem Polski w swojej klasie został Marek Bury, który wykonał piękny model śmigłowca AH-64 Apache.

Pierwszym wicemistrzem Polski zostali również: Mateusz Masny, który zaprezentował Jasną Górę oraz Piotr Niemczyk, który przedstawił rakietę Mercury.

aka / czecho.pl

źródło: CKSiR Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.