Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 31 października 2012
  • 4 listopada 2012
  • wyświetleń: 2015

Twórca chaosu z Czechowic

Wywodzący się z Czechowic-Dziedzic poeta Henryk Kotas po raz kolejny gościł ze swoją twórczością w Brzeszczach. Zarówno autor, jak i jego czarna, ironiczna, pełna przekory poezja zostali przyjęci przez miłośników słowa niezwykle gorąco - czytamy w "Gazecie Czechowickiej".

poeta Henryk Kotas
Henryk Kotas, poeta z Czechowic-Dziedzic · fot. Gazeta Czechowicka


Wieczór autorski odbył się 24 października w Ośrodku Kultury Brzeszcze. Utwory czechowiczanina recytowała grupa teatralna Verbum, prowadzona przez Annę Chodacką. Atmosferę budowali nie tylko znakomici młodzi aktorzy, ale też scenografia i muzyczny podkład.

Po wieczorku odbyła się dyskusja, którą poprowadziła Danuta Korcińska, opiekun grupy literackiej "Pióromani". Licznie zgromadzeni słuchacze nie szczędzili twórcy pochwał i chętnie komentowali jego utwory. Zaproszony na środek poeta z pamięci wyrecytował pierwszą napisaną przez siebie fraszkę, opowiedział co nieco o swoich dotychczasowych osiągnięciach, otwarcie mówił też o tym, co go boli i drażni.

Na zakończenie podpisał tomiki "In spe - struktura chaosu" i wręczył je młodzieży. Na spotkaniu obecny był także Ryszard Grajek, kolejny czechowicki twórca, autor "Pod okiem Kaliope".

"Gazeta Czechowicka" nr 22, www.prasa-lokalna.pl/czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.