czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 5 listopada 2012
  • 20 listopada 2012
  • wyświetleń: 4543

XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

W dniu 16 listopada w Miejskim Domu Kultury odbył się XIII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek.

Reklama

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży pieśni patriotycznej dawnej i współczesnej, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu oraz kształtowanie tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej.

XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przegląd pieśni patriotycznej cieszy się coraz większym uznaniem wśród organizatorów i uczestników w naszej gminie, z każdym rokiem rośnie zainteresowanie przeglądem, a uczestnicy prezentują coraz wyższy poziom artystyczny.

Konkurs był rozgrywany we wszystkich grupach wiekowych w dwóch kategoriach: soliści, duety i zespoły do 10 osób oraz zespoły od 10 osób i chóry.

Celem gminnego konkursu było także wyłonienie najlepszych artystów w poszczególnych kategoriach, którzy będą nas reprezentować na kolejnym etapie eliminacji.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom. Organizatorem przeglądu był Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach - Dziedzicach.

W grupie wiekowej przedszkolaki I miejsce zajęła Klaudia Lukas z PP w Zabrzegu, opiekun Pani Barbara Świerkot. W grupie wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 I miejsce zajął Krystian Olszak SP7, opiekun Pani Ewa Apryjas.

W grupie wiekowej uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 w kategorii: soliści, duety i zespoły do 10 osób I miejsce zajął Mateusz Pollak SP3, opiekun Pani Dorota Pollak, II miejsce zajęła Natalia Micor SP 7, opiekun Pani Ewa Apryjas, III miejsce zajęła Aleksandra Dziendziel SP Bronów, opiekun Pani Beata Lang.

W kategorii: zespoły od 10 osób oraz chóry I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Cz- Dz, opiekun Pani Dorota Pollak, II miejsce Szkoła Podstawowa w Bronowie, opiekun Pani Beata Lang.

W grupie wiekowej młodzież szkół gimnazjalnych w kategorii: soliści, duety i zespoły do 10 osób I miejsce Gimnazjum w Zabrzegu, opiekun Pani Joanna Pudełko, II miejsce GP3, opiekun Pani Barbara Świerkot, III miejsce GP1 , opiekun Pani Lucyna Machalica. W kategorii zespoły od 10 osób oraz chóry I miejsce Gimnazjum w Ligocie, opiekun Pani Lucyna Machalica, II miejsce GP2, opiekun Pani Halina Piłocik, III miejsce Katolickie Gimnazjum, opiekun Pan Sławomir Błachut.

W grupie wiekowej: dzieci i młodzież innych placówek w kategorii: zespoły od 10 osób oraz chóry I miejsce zespół Cantate przy SP4, opiekun Pani Urszula Szkucik-Jagiełka, II miejsce zespół wokalny przy SP2 w Cz- Dz, opiekun Pan Sławomir Błachut. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Szczypka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj