czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 16 listopada 2012
  • wyświetleń: 1723

Występ czechowickiego solisty

W piątek 16 listopada o 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury wystawiony zostanie "Cyrulik Sewilski" w wykonaniu Opery Śląskiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego, w reżyserii Henryka Konwińskiego. Jedną z głównych ról zaśpiewa czechowicki wokalista Sebastian Gabryś.

Reklama

Nagroda dla Sebastiana Gabrysia
W 2011 roku Sebastian Gabryś otrzymał z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta nagrodę Burmistrza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury


Sebastian Gabryś jest laureatem wielu festiwali wokalnych w kraju. Nagrody i wyróżnienia zdobywał wykonując dzieła muzyki klasycznej (wykonuje klasyczne partie basowe i barytonowe - opera, operetka, musical, muzyka świecka i sakralna). Występuje również na rzecz mieszkańców Czechowic-Dziedzic biorąc udział w wielu koncertach na terenie Gminy i na zewnątrz, promując Gminę Czechowice-Dziedzice.

Od dwóch lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, udzielając lekcji śpiewu solowego u prowadząc zajęcia chóru amatorskiego.

Współpracuje również z Czechowickim Teatrem Muzycznym "Movimento". W latach 2008-2009 brał udział w tournee atystycznym w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, organizowanym przez Operę Polską i agencję artystyczną "Pro Musica". Współpracuje m. in. z zespołem muzycznym "Ensable de la cour", z orkiestrą i chórem "Capela Cracoviensis" oraz z Filharmonią Śląską. Ma na koncie również nagrania dla Polskiego Radia.

1 lutego 2011 r. Sebastian Gabryś otrzymał z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta nagrodę Burmistrza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury na podstawie Uchwały Nr XXXIV/317/09 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie ustanowienia oraz określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania corocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz ich wysokości.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.