czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 22 listopada 2012
  • wyświetleń: 3865

Wysoka ocena naszych bibliotek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie zajęła 2. miejsce, a Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach - 8. miejsce w drugiej edycji Rankingu Bibliotek zrealizowanego przez dziennik Rzeczpospolita i Instytut Książki.

biblioteka, nagrody
Biblioteki z Bestwiny i Czechowic-Dziedzic odniosły sukces w plebiscycie zorganizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" i Instytut Książki. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczysta Gala wręczenia dyplomów laureatom odbyła się 19 listopada w Warszawie. Laureatom z pierwszej dziesiątki Rankingu gratulowali: Grzegorz Gauden - dyrektor Instytutu Książki, Paweł Jabłoński - zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", Elżbieta Stefańczyk - Prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Na 2300 rozesłanych do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających do 15tys. mieszkańców ankiet, uzyskano 700 odpowiedzi. Pytania dotyczyły m.in. powierzchni bibliotek i filii (30 pkt), stanu zatrudnienia (10 pkt), wielkości księgozbioru (60 pkt) i wysokości dotacji (30 pkt).

Punkty w rankingu przyznawano również za pozyskane przez bibliotekę środki pozabudżetowe (20 pkt), dostępne dla czytelników tytuły prasowe (20 pkt), posiadanie strony internetowej (5 pkt), dostępność Internetu dla czytelników (20 pkt), wolontariat (10 pkt), działające przy bibliotece kółka zainteresowań (10 pkt) i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (10 pkt).

W zestawieniu brano także pod uwagę dane statystyczne GUS dotyczące liczby zarejestrowanych czytelników oraz wypożyczonych książek w roku 2011.

aka / czecho.pl
źródło: GBP Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj