czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 lutego 2005
  • wyświetleń: 932

Inauguracja Krakowskiego Salonu Poezji w Czechowic

27 lutego o godz. 12.00 na scenie naszego Miejskiego Domu Kultury odbędzie się inauguracja Krakowskiego Salonu Poezji w Czechowicach-Dziedzicach. Wiersze ks. Jana Twardowskiego czytać będą Anna Dymna i Jerzy Dziedzic a w muzycznych antraktach usłyszymy Urszulę Szkucik-Jagiełka (flet) i Marcina Szermańskiego (gitara).

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku. W każdą niedzielę o godz. 10.30 w Teatrze im. J. Słowackiego aktorzy czytają swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszy „żywa” muzyka w wykonaniu utalentowanych instrumentalistów. Spotykają się tu aktorzy z różnych teatrów krakowskich, gwiazdy z innych miast, starzy z młodymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z mniej znanymi. Do tej pory odbyło się ponad 100 takich spotkań, w których wystąpili m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Anna Dymna, Anna Polony, Anna Radwan, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Jan Nowicki, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Seweryn...

Sukces Salonu przerósł najśmielsze marzenia organizatorów. Nie tylko zainteresował środowisko teatralne Krakowa ale i całego kraju. Powstały Salony Poezji w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu.... Okazało się, że istnieje ogromna liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj żywego z nią kontaktu to prawdziwe przeżycie i święto. Mamy nadzieję że tak będzie i u nas w Czechowicach-Dziedzicach.

MDK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.