Rozrywka

  • 29 listopada 2012
  • 30 listopada 2012
  • wyświetleń: 1555

Meandry ludzkiego ciała i umysłu

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Meandry ludzkiego ciała i umysłu", które odbędzie się 30 listopada o godz. 19.30 w Piwnicy Muz.

meandry


W najbliższy piątek, 30 listopada, w ramach projektu "Meandry ludzkiego ciała i umysłu" odbędzie się wykład dr Jana Rodaka, pt. Kategorie wykluczenia w kulturze i obyczajowości na Żywiecczyźnie i w dawnym Księstwie Oświęcimskim w XV-XVIII wieku.

Dr Jan Rodak to doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Literatury i Kultury Polskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie, uczestnik międzynarodowego seminarium dla edukatorów w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

Interesuje się przede wszystkim literaturą i kulturą staropolską epoki baroku oraz zagadnieniami związanymi z judaizmem. Autor licznych publikacji o tematyce regionalistycznej, w tym książek: "Grzegorz Jan Zdziewojski z Łasku. Człowiek - dzieło - recepcja. Studium biograficzne", "Schola et ambona. Z dziejów kaznodziejstwa i duszpasterstwa parafialnego w kościele pisarzowickim do roku 1680" oraz "Tolle lege. Ze studiów nad dawną książką." Przygotowuje do druku tłumaczenie łacińskiego poematu Stanisława Osędowskiego "Philakai Zdziewoianae Domus (1639)" oraz kazania ks. Grzegorza Zdziewojskiego.

ab / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj