czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 4 stycznia 2013
  • 10 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2879

"Wietnam" w "Klapsie" w Chybiu

Za nami:

Z cyklu "Byłem tu" w piątek 11 stycznia o 19.00 zapraszamy do AKF "Klaps" w Chybiu na spotkanie "Wietnam", które poprowadzą Anna Czapek i Piotr Mojżyszek. Wstęp wolny.

Reklama

Wietnam, Chybie
Wietnam · fot. Anna Czapek, Piotr Mojżyszek


Wietnam to jedno z czterech państw Azji, po których jeździ się łatwo i przyjemnie. Tak twierdzą wprawieni backpakerzy. A co my myślimy o tym kraju? Zapraszamy na subiektywną opowieść o Socjalistycznej Republice Wietnamu.

Kawa - z tym napojem Wietnam nie jest kojarzony prawie wcale. A powinien, bo zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu producentów kawy! Zbieranie, suszenie, mielenie i zaparzanie... Coś dla kawoszy i nie tylko.

Makaron i ryż - to dwa podstawowe posiłki w wietnamskiej kuchni. Dodatkami są mniej lub bardziej smakowite kąski. Jakie? Zdradzać na razie nie będziemy...

Wietnam to także buddyzm. Jak się ma religia w komunistycznym państwie? I jak się ma komunizm w XXI wieku?

Wojna - to pierwsze skojarzenie większości Polaków. Jak wygląda współczesny Wietnam, jak żyją ludzie na terenach zniszczonych przez działania wojenne? Będzie nieco historii.

Pokażemy zarówno największe atrakcje turystyczne Wietnamu jak i daleką prowincję, gdzie dotarliśmy na motorach - tutaj turyści nie docierają.

Wietnam to także pyszna kuchnia, będziemy degustować:
- Sajgonki - Fresh spring rolls - najbardziej znane z dań kuchni wietnamskiej, drobne przekąski owinięte papierem ryżowym z różnymi nadzieniami; my zaprezentujemy wersję warzywno-mięsną. Każdy sam przygotuje swoje sajgonki z przygotowanych składników

- Sos słodko-kwaśny - ciekawie łączy w sobie dwa intensywne smaki, można go jeść zarówno na ciepło, jak i na zimno, wspaniale komponuje się z sajgonkami.

- Tradycyjna zielona herbata, podawana na zimno z cytryną- jak to robią Wietnamczycy oraz gorąca zaparzana w ceramice - każdy przygotuje swój napar!

- Wietnamska kawa - prosto z plantacji podawana z gęstym mleczkiem w phi - specjalnym naczyniu do parzenia kawy.

aka / czecho.pl

źródło: UG Chybie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.