czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 8 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1535

Śpiewanie kolęd w Kaniowie

W sobotę, 5 stycznia, wolontariusze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z sercem na dłoni" zorganizowali dla mieszkańców Kaniowa popołudniowe spotkanie ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

Reklama

W tą szlachetną inicjatywę włączyło się Towarzystwo Charytatywne przy Parafii Niepokalanego Serca NMP, a ksiądz proboszcz, Janusz Tomaszek, udzielił gościny w przyparafialnej auli.

Spotkanie rozpoczęło się od występu dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, które wraz z zespołem fletowym Piccolo i zespołem gitarowym zaśpiewały mniej i bardziej znane kolędy, a dyrygowała i akompaniowała Pani Urszula Szkucik - Jagiełka.

Po programie przygotowanym przez dzieci, wspólnemu, chóralnemu śpiewaniu kolęd przygrywał na organach Łukasz Jonkisz. Świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom, a w jej utrzymaniu pomagały wspaniałe ciasta przygotowane przez wolontariuszki Stowarzyszenia "Z sercem na dłoni" oraz barszczyk z krokietem serwowany przez Panie z Towarzystwa Charytatywnego. Każde dziecko otrzymało również słodki i owocowy poczęstunek oraz mogło do woli gasić swoje pragnienie soczkami przekazanymi przez firmę Maspex z Tychów.

W przeddzień Święta Trzech Króli nie mogło zabraknąć kolędy Mędrcy Świata Monarchowie, a już na samo zakończenie zaśpiewano piosenkę Seweryna Krajewskiego "Jest taki dzień" oraz "Kolędę dla nieobecnych" Zbigniewa Preisnera.

źródło: gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.