czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 2 marca 2005
  • wyświetleń: 932

Letnia olimpiada w Bestwinie

Jan Stelmasiak uważa, że zamek Habsburgów, w którym obecnie mieści się Urząd Gminy ma szansę zostać zamieniony w Teatr Narodowy. Według jego założeń letnia olimpiada w 2102 roku odbędzie się właśnie w Bestwinie. Z kolei według Bartłomieja Pyki w Parku Starodrzewia, który otacza zamek mogą znaleźć schronienie gatunki, którym grozi zaginięcie. Muzeum Regionalne im. ks Z. Bubaka to doskonałe zaplecze na przyszłe Muzeum Narodowe. Te futurologiczne wizje stanowią prace nadesłane na konkurs "Moja gmina za 100 lat", który ogłosiła gazeta samorządowa "Magazyn Gminny". W jury oceniającym prace młodych wizjonerów zasiadł również dziennikarz "Echa".

Na razie nie wiadomo, kiedy plany, o których pisali młodzi mieszkańcy bestwińskiej gminy, będą brane pod uwagę przez dorosłych. Wiadomo jednak na pewno, że wyobraźnia małych bestwinian jest imponująca. Wystarczy zajrzeć do pracy Agaty Niemczyk, która twierdzi, że stolica z Warszawy na pewno przeniesiona zostanie do Bestwiny.

Więcej czytaj w Echu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.