czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 20 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1060

Kolędowanie z profilaktyką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

13 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się "Beskidzkie Kolędowanie z Profilaktyką". Na scenie w repertuarze kolędowym wystąpili aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz zespoły Dzień Dobry i Vocal Sound.

Inauguracji koncertu dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut w towarzystwie Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanny Badowskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego. Podsumowanie działalności profilaktycznej w Gminie w roku 2012 przygotowała Agnieszka Borowska-Paszek - Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Koncert został zorganizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a jego celem było m.in. promowanie trzeźwego stylu życia i rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie śpiewania polskich kolęd. Wydarzenie to miało również charakter kampanii edukacyjno-informacyjnej dla mieszkańców Gminy.

Ogromnym aplauzem i sympatią publiczności cieszył się występ grupy teatralnej KLEKS działającej pod opieką Aldony Starzyk przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Grupa przygotowała skłaniające do refleksji przedstawienie pt. "To nie musi być tak".

Artyści zachwycili publiczność nową aranżacją znanych kolęd. Wykonawcy przekazali słuchaczom swój entuzjazm i występ artystów przerodził się we wspólne kolędowanie. Bardzo sympatycznym akcentem imprezy był wspólny występ Pana Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Pani Urszuli Wawrzeczko, którzy niegdyś w powiększonym składzie występowali jako zespół "Raj".

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj