czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 20 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1415

Dzioło w Centrum w Kaniowie

Za nami:

W sobotę w kaniowskim pubie Centrum zagrają zespoły Dzioło oraz 8 lat w Tybecie.

Reklama

Dzioło


Dzioło to zespół wywodzący się z Kobióra. Nazywają się polsko−białoruską inicjatywą muzyczną. Dzioło od wielu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na muzycznej mapie polskiej sceny.

Pierwszy większy koncert zagrali nad jeziorem Paprocany 21 marca 2001 r. Z paprocańskiego koncertu pozostało nagranie CD. Zagrali sporą ilość koncertów. Na finałowym koncercie 20 sierpnia 2002 roku widownia wybrała Dzioło. W 2002 roku wygrali Pszczyński U’rock - przegląd zespołów rockowych. To była nagroda publiczności. Dzioło wystąpiło również na festiwalu Woodstock 2002 w Żarach.

Na kilkanaście tygodni przed żarskim koncertem zespół dowiaduje się, że ma zagrać w finale razem z Raz, Dwa, Trzy i Orkiestrą Symfoniczną. Na początku września 2004 teledysk do ich piosenki "Zamyślone głowy" został zakwalifikowany do festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Klip znalazł się w kategorii "Inna energia". Reżyserem teledysku jest Romuald Kłakus - słynny wuj z piosenki "Joint u Romana". W 2004 zespół wydał płytę "(Nie)porozumienie". Zespół dał prawie 200 koncertów w Polsce i Czechach. Wystąpił również na jednym z największych festiwali reggae we wschodniej Europie - rosyjskim "Puste Holmy" w 2010 roku.

Koncertem w Kaniowie koło Czechowic-Dziedzic zespół inauguruje dwumiesięczną trasę koncertową po Polsce, promującą materiał, który ukaże się latem na nowej płycie. Obok nowych numerów nie zabraknie oczywiście starszego materiału. Grupa odwiedzi w tym czasie 15 miast.

8 lat w Tybecie - sami o sobie: Pięciu indywidualistów, pomimo wielu muzycznych tarć, gra razem i stara się łączyć wrażenia z muzycznych podróży w jeden przekaz. Podróżujemy po znanych i nieznanych obszarach muzyki, które nieustannie nas inspirują. Zapuszczamy się w rejony rocka, progresji, funku, czasem hardcore'u i metalu. Nie jest nam obojętne słowo. Komentując w prosty, ale niebanalny sposób rzeczywistość, staramy się przekonywać, że wciąż mamy o czym śpiewać. Nasza muzyka wypływa ze Strumienia - z północnego krańca Śląska Cieszyńskiego.

Początek koncertu o godzinie 19.30. Wejściówki w cenie 10 pln do nabycia w dniu koncertu.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.